Kategorie

Menu

Uživatel

Ambientní osvětlení

Ambientní osvětlení je v dnešní době módní, trendovou záležitostí a kromě navození příjemné atmosféry v interiéru také šetří zdraví – váš zrak.

V článku se dozvíte :

  • Co je to ambientní osvětlení ?
  • Kam a jaký typ ambientního osvětlení v interiéru použít ?
  • Proč ambientní osvětlení šetří Vaše zdraví ?

Co je to ambientní osvětlení ?

Ambientní osvětlení je tzv. nepřímý zdroj světla. To znamená, že se naše oči neupínají pouze k jednomu zdroji světla a to ať už se jedná o monitor počítače či televize, tak o centrální svítidlo v místnosti. Jedná se o rozmístění několika ne tak silných zdrojů světla po celé místnosti.

Kam a jaký typ ambientního osvětlení v interiéru použít ?

Ambientní osvětlení je skvělou volbou do ložnice, obývacího pokoje či zkrátka tam, kde rádi trávíme čas, zejména ve večerních hodinách. Napomáhá vytvořit útulnou atmosféru v místnosti, ať už při trávení času s rodinou či při sledování filmů. Díky rozptýlenému světlu a více zdrojům osvětlení tak šetříme svoje oči.

Nejoblíbenější volbou ambientního osvětlení jsou tzv LED pásky, LED panely či (chytré) lampičkylampy, které se situují za obrazovky či do koutů místností. Součástí většiny ambientních typů osvětlení je možnost regulovat intenzitu a odstín světla či dokonce jejich barvy – svícení ve spektru RGB. V naší nabídce osvětlení máme i taková svítidla. Najdete je zde.

Šetří Váš zrak!

Máte citlivé oči nebo Vám zkrátka jen vadí, když se po probuzení, či při návratu po celém dnu domů, musíte nechat oslnit silným hlavním světlem? Ambietní osvětlení je skvělá volba pro osvícení interiéru bez pocitu oslepení, oslnění a bolesti očí.

Zdroje k článku o ambientním osvětlení

  • https://www.svet-svitidel.cz/clanky-co-je-ambientni-osvetleni/

 

Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím