Kategorie

Menu

Uživatel

Jak správně osvětlit hotel

Osvětlení hotelu má určitá pravidla, kterými byste se měli řídit. Často je tím pověstným jazíčkem na vahách, který posune nebo pohřbí váš projekt. V tomto článku najdete rady, jak správně řešit Vaše hotelové projekty.

Zajímavosti ve článku týkajícím se osvětlení hotelu:

V tomto článk vám přineseme pár základních doporučení, jak správně postupovat u nasvětlování hotelů a podobných ubytovacích objektů.

Intenzita osvětlení není vše

Velmi častou chybou, že lidé se při návrhu hotelového osvětlení řídí dogmatickou poučkou - restaurace musí mít takovou a takovou intezitu osvětlení, jinak je to špatně. Velmi často se za tuto hodnotu dosazuje 300 luxů. Je Ukázka hotelového svítidla Sambranutné si uvědomit, že toto je jen obecné doporučení. Důležitější je celková atmosféra (například hra sténu a světla. Málkody se stane, že k vám zavítá zákazník s luxmetrem a když naměří menší hodnotu, tak odejde. Lidé se budou spíše vracet pro celkový pocit, jaký v restauraci mají a že se tam cítí příjemně.

Nižší intenzita je v restauraci příjemnější

Tento bod plynule navazuje na předchozí. K tomu aby jste konzumovali jídlo, nepotřebujete intenzivní osvětlení. Jedinou vyjímkou je rychlé osvětlení. To má ale důvod v tom, že intazivní osvětlení vás má probudit, aby jste si co nejrychleji nakoupili a odešli resp. uvolnili místo dalšímu zákazníku. Toto ale přece ve vaší restauraci nechcete. Váš obchodné koncept je úplně jiný. Chcete aby se zákazník cítil příjemně a uvolněně. K čemuž jistě více dopomůže takzvané intimní osvětlení.

Využijte teplotu světla.Ukázka naší realizace hotelového osvětlení.

Bílé světlo není bílé světlo. Některé může být teplé jaké plamínek lampy, jiné může být studené jako například barva sněhu. Pokud špatně zvolíte teplotu barev, tak z vašeho krásně intimního pokoje, se může stát studená neutulná jeskyně. Teplota barev se udává ve stupní Kelvina - například 3000K.

Zvolte si správný způsob ovládání svítidel

Nemám na mysli pouze klasické vypnutí a zapnutí svítidla. Moderní ovládací soustavy jsou schopny vytvořit atmosféru, která obohatí Váš interiér. Je možné aby v jedné části bylo intimější osvětlení v jiné například zabarvené do určité nálady. Navíc je možné tyto systémy také programovat, aby se přizpůsobily denní době a tím se Vaši zákazníci cítili lépe.
Ale pozor, v případě svítidel, která si ovládají Vaši zákazníci sami - například v pokokojích, je nutné zachovat maximalní jednoduchost a uživatelskou přívětivost. Váš zákazník si chce užít nerušeny odpočinek a ne hodinu studovat manuál, jak má zapnout svítidlo v koupelně.

Toto jsou některé základní rady, které slouží k osvětlení hotelů a podobných zařízení. Jestli máte nějaké dotazy, tak se na nás obraťte.

Zdroje:

  • http://luxreview.com/article/2017/06/12-things-every-hotelier-should-know-about-lighting

 

Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím